ANIMAL FARM

Početná skupina našich studentů 11. 12. 2007 navštívila anglické divadelní představení Farma zvířat v kulturním domě Poklad v Ostravě. Čtěte dále!

Orwellova Farma zvířat (Animal Farm) napsaná (již) v roce 1945 je jako satirický obraz současného politického dění tak nějak platná i v našem století. A tak přestože si George Orwell při psaní této „bajky“ vzal na mušku Sovětský svaz, čas příběhu na aktuálnosti nic neubral. Farma zvířat nám připomene, jak snadno zneužitelná je moc a že napříč ideologiemi se revoluce proti útlaku překulí v útisk jiný.

Evropské turné amerického divadelního spolku Theatre Company pod hlavičkou Tour de Force přeneslo pro mladé diváky tuto knižní klasiku na jeviště. Orwellův dvorek plný zvířat – vzbouřenců ožil výkonem pěti chrochtajících, krákorajících, bučících, mečících a revoluční písně zpívajících talentovaných herců. Napětí, vzrušení, naděje, mrazení, to všechno se v rychlém sledu střídá na jevišti, tak jak se příběh odvíjí. Názornost scény i drobné náznaky diváka nenechají na pochybách, co se právě odehrává.

Zážitek vidět hru v originále měli v úterý 11. prosince i studenti naší školy.

Web divadelního spolku: www.tdftheatre.com

Mgr. Zuzana Rozsívalová

Kategorie: Cizí jazyky