Gymnastky Slezského gymnázia opět na stupních vítězů


V sobotu 3. 11. 2007 se konala postupová soutěž ASPV v Teamgym v Brně, kde samozřejmě nesmělo chybět družstvo Slezského gymnázia ve složení Halfarová Kateřina, Hintzová Adéla, Kubánková Lucie, Stošenovská Eva (všechny 4. C), Sedláčková Jana (2. C), Kociánová Radka, Foltysová Gabriela (3. A), Cvancigerová Gabriela (4. A) a Vehovská Lucie.
V pátek se část našeho družstva vydala směr Brno, kde jsme měly sraz se zbytkem teamu
(s gymnastkami ze 4. C), které byly na výletě v Praze. Po úspěšném shledání na hlavním nádraží jsme se vydaly ubytovat a pak hurá na trénink.
V sobotu dopoledne nás čekalo řízené rozcvičení a ve 12:00 hod odstartoval slavnostním zahájením závod. Naše studentky se jako první představily pódiovou skladbou, která až na malé chybičky byla úspěšná. Pak následovalo vystoupení na trampolíně, které bylo hned po skladbě (možná i výkony byly ovlivněny únavou závodnic), první řada – salto schylmo, druhá řada – salto toporně s obratem o 180°, třetí řada – přemet vpřed s obratem o 180° v 2. fázi.
Nakonec jsme se představily brněnskému publiku akrobacií, ta nám bohužel nevyšla podle našich představ, hned v první řadě se při doskoku po rondátu zranila závodnice a v dalších řadách musela děvčata improvizovat a rychle zastoupit tuto gymnastku. Ale každý den není „posvícení“
a my to dobře víme, to patří ke sportu.
Družstvo Slezského gymnázia nakonec obsadilo pěkné 3. místo.

Výsledky:
1. místo KSG Moravská Slavia Brno – 22, 06
2. místo TJ Slovan Černé Pole – 20, 95
3. místo Slezské gymnázium Opava – 20, 25

Všem děvčatům děkujeme za reprezentaci a budeme držet palce při dalších sportovních soutěžích.

Mgr. Kateřina Hertlová

Kategorie: Sport