Matematicko – přírodovědné setkání

23. 10. 2007 – Ve dnech 9.-13.10.2007 se v blízkosti Pradědu na chatě Figura konalo matematicko-přírodovědné setkání talentovaných studentů z České republiky i slovenské Žiliny. Program soustředění byl velice pestrý – kromě přednášek z oblasti matematiky, fyziky, biologie a chemie, díky nimž jsme byli obohaceni o nové poznatky, nás čekal i velmi poučný biologický pochod okolo Bílé Opavy, a také soutěže různého druhu, debaty na vážná i nevážná témata a v neposlední řadě samozřejmě legrace, dobré jídlo a zpěv.


Nelze také opomenout naše vyučující, kteří si stejně jako my určitě přišli na své – jako příklad lze uvést objev paní profesorky Janišové, která zde nalezla „samce“ s exotickým jménem Dryopteris.

V předvečer posledního dne jsme se přes mlhu odhodlaně vydali k dědu Pradědu, abychom mu poděkovali za nádherné počasí, které nás doprovázelo téměř do konce našeho pobytu.

Zbývá jen dodat, že tato akce pro nás byla velice přínosná, co se týče odborné stránky a také motivační, neboť jsme odjížděli s velkou chutí do studia přírodních věd. Rádi bychom se zúčastnili i dalšího ročníku tohoto setkání, k čemuž by nám měl pomoci náš nevšední zájem o studium nebo úspěšná reprezentace naší školy v přírodovědných soutěžích a olympiádách.

Kategorie: Projekty