La douce France aneb Sladká Francie

23. 10. 2007 – Náš zájezd do Francie začal akční cestou. Při průjezdu vojenským prostorem jsme přišli o sklo na dveřích autobusu a čekali do rána na policii.
Poté jsme v Brně sháněli v 6 ráno sklenáře – a naštěstí úspěšně.
S celým a kompletním autobusem jsme konečně s “menším“ zpožděním dorazili na místo určení – do kempu mezi městy Antibes a Nice.Tam nás uvítala paní, která si brzy vysloužila přiléhavou přezdívku “vydra“. O půlnoci jsme museli všichni začít v taškách a batozích začali hledat kauci 100 euro na mobilhome. Konečně jsme každý dostali domeček a ubytovali se. Hned na nás byla i stížnost za rušení nočního klidu. (Zkuste se nastěhovat do malého pojízdného domku v jednu ráno potichu…)

Nicméně zbytek pobytu byl úžasný a pro nás – studenty francouzštiny – i přínosný. Hodně se zlepšila naše výslovnost i komunikace v cizím jazyce. Kemp byl velmi dobře situován – mezi dvěma městy a blízko moře. Procestovali jsme hodně měst (Antibes, Nice, Cannes, …), ale i moře jsme měli dost času si užít. Jedno odpoledne jsme potkali i medúzky. Docela mě překvapilo, že hodně Francouzů mluvilo dobře anglicky – na to, že všichni v Česku plašili, že se nedomluvíme jinak než plynule francouzsky.

Co se týče i jiných stránek pobytu, byla to zkouška kulinářských schopností studentů. Nám se podařilo překonat gravitace takovým způsobem, že připálené špagety z hrnce visely dolů a nepustili se ani po sedmidenním drbání a odmáčení.

Na závěr bychom chtěli za všechny účastníky zájezdu poděkovat celému týmu profesorů, kteří pobyt absolvovali s námi (zejména pak pí. profesorce Bartoňkové), za pevné nervy a perfektní organizaci zájezdu i v docela náročných chvílích.

Monika Langerová, Magdaléna Daňková, Natálie Benková 2.A

Kategorie: Cizí jazyky