Exkurze do Prahy na výstavu BODIES

27. 9. 2007 – Možná si říkáte, že 21. září 2007 byl úplně obyčejný den, ale pro nás – intelektuály z biologického semináře – se stal studnou poznání. Vydali jsme se totiž beze strachu do hlavního města, abychom nahlédli pod tu obsáhlejší roušku biologie.

Upřednostnili jsme návštěvu Národního muzea (protože to nejlepší má přijít nakonec), a tak nás dopoledne čekaly poctivé tři hodiny údivu v oblasti mineralogie, biologie, zoologie, antropologie apod. a nečekaně jsme zde objevili skutečné unikáty. Po této namáhavé zkušenosti jsme dostali čas na to, abychom si sdělili své dojmy a poznatky, a v osobním volnu si v Praze jistě každý našel tu „svou“ parketu. Po tomto nutném oddechu jsme se shromáždili v budově Lucerny, kde na nás trpělivě čekal hlavní bod naší exkurze – výstava BODIES. Tímto nepopsatelným letem světem skutečných svalů, kostí a orgánů mrtvých lidí a také světem vyspělé medicíny nás provázela medička, která odpovídala na naše případné dotazy, čímž se exkurze stala ještě více zajímavou. Vrcholem zajímavosti se ovšem staly skutečné lidské orgány, které jsme si mohli potěžkat v ruce (konečně jsme někteří měli rozum v hrsti).

Myslím si, že to byl pro všechny zúčastněné neopakovatelný zážitek, i když jsme se večer vraceli mírně přesyceni informacemi. A co bychom vzkázali všem, kteří si tuto exkurzi nechali ujít?

„Příště pojeďte s námi!“

Veronika Vaníčková, 3.C

Fotografie z výstavy můžete shlédnout ZDE.
Video z americké mutace této výstavy výstavy můžete shlédnout ZDE.

Kategorie: Biologie