Adaptační kurz očima studenta 1.D

10.9.2007 – V pondělí byl každý z nás, čerstvých prváků, v očekávání. Po slavnostním zahájení ve Slezském divadle jsme si jeli pro kufry a honem k zimnímu stadionu, kde jsme měli přistavené autobusy, které měly za cíl Mokřinky.Ještě před nástupem do autobusů jsme museli odevzdat čokoládu, což bylo pro některé jedince, v čele se mnou, těžké. Už na začátku cesty se někteří seznamovali se svými novými spolužáky. Jakmile jsme dojeli na místo, hned jsme byli rozděleni do pokojů. První den byl povětšinou seznamovací. Šlo o to, abychom poznali své spolužáky. Večer byl zasvěcen loučemi. Byl to jeden z nejzajímavějších večerů mého zatím ne moc dlouhého života.

Druhý den byl hrací. Byla připravena spousta her. Zde studenti poznávali, kdo bude boss třídy, kdo se bude spíše stranit, kdo je gentleman atp. Večer druhého dne byl ve znamení Aktion Fashion. Tady se projevila fantazie studentů. Každá hra měla jiný účel. Jedno však splňovaly všechny: perfektně jsme se bavili. A proto bych chtěl za všechny poděkovat těm, co se o nás celé tři dny starali v čele s p. profesorkou Tkáčovou.

Budeme dlouho vzpomínat, co jsme prožili. Některé hlášky typu: „Krásné, přiléhavé trenýrky, které decentně kryjí intimní oblast…“ nebo „Esmeralda, aneb studentka střední lesnické školy…“ už nikdy nikdo nevymaže z naší paměti. Přál bych si, aby v každé třídě byl po celé 4 roky stejně provázaný a soudržný kolektiv jako v tu chvíli, kdy jsme všichni stáli okolo hořící louče.

Adam Válek, 1. D

Kategorie: Aktuality