Adaptační kurz očima studenta 1.C

5.9.2007 – Zatímco v pondělí 3.9.2007 většina studentů a žáků zahajovala nový školní rok ve svých nových třídách, letošní prváci si sbalili kufry a odjeli do Jánských Koupelí poznat své nové spolužáky. Letošek zaznamenal hned dvakrát „poprvé“. Poprvé se Adaptační kurz konal v Jánských koupelích a poprvé byli mezi žáky rozmístěni asistenti z vyšších ročníků. Čtyři studenti druhého a třetího ročníku pomáhali s organizací přesunů, her a taky dohlíželi na studenty ubytované mimo hlavní budovu.
Po příjezdu na místo byli žáci rozděleni do dvou větších skupin. První skupina se ubytovala na ubytovně Hasičské školy a ta druhá na Holubici a přilehlých chatách. Hned po příjezdu a obědě se skupina z Holubice přemístila na „hasičárnu“, kde začala poznávací část programu. Po večeři dostal každý prostor zeptat se na to, co ho zajímalo. Všichni jsme se hodně dozvěděli a po neformálním rozhovoru s třídním učitelem se druhá skupina odebrala na Holubici a první do posltele.

Úterý pak bylo plné her. Šlo hlavně o to, navzájem se poznat, najít oporu v druhých, získat důvěru u ostatních a taky se dobře pobavit. Vše se dařilo skvěle, ale jakoby nám tu zábavu někdo nahoře nepřál, celé tři dny byly ve znamení zatažené oblohy a vody kapající za límec. Nás to však nezlomilo a i přes nepřízeň počasí jsme trávili společné chvíle, na které budeme rádi nejednou vzpomínat.

Co říct závěrem? Snad jen to, že Adaptační kurz splnil svůj účel. S kladným hodnocením na straně žáků i na straně profesorů. Všichni odjížděli s nadšením – i přes zimu a déšť s úsměvem na tváři.

Nejmenovaný student 1.C

Kategorie: Aktuality