Program Seznamte se

16. 5. 2007 – Také v letošním roce jsme v našich zdech přivítali ty žáky 9. tříd, kteří úspěšně vykonali přijímací zkoušky a byli vybráni ke studiu na Slezském gymnáziu. Na úterý 15. května 2007 jsme si nachystali program a netrpělivě očekávali, kolik zvědavých se dostaví.Ve tři hodiny odpoledne vše začalo. Ve vestibulu školy k osmi desítkám deváťáků nejprve promluvila paní ředitelka. Zdůraznila specifika gymnaziálního vzdělávání, ale zároveň upozornila na studium na naší škole jako na nejvhodnější cestu ke vstupu na vysokou školu. To je však pro naše přijaté zatím hudba budoucnosti. Vraťme se i my do reality.

Slezské gymnázium má třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy. Studentky – ale nejen z těchto tříd – nám v tělocvičně předvedly gymnastickou pódiovou skladbu a navrch přidaly ještě akrobatické vystoupení. Sklidily zasloužený obdiv a bouřlivý potlesk.

Další části našeho programu probíhaly v učebnách 225 a 212. V první z nich vystoupili Aneta Grünspanová (příčná flétna), Pavla Plánská a Jan Střílka (kytara) z 2.B nejprve s vážnou hudbou, kterou později vystřídal repertoár skupin Kryštof a Bivokej Bill. Přispěli také členové školního klubu Lampion – Víťa Dostál (2.A), Adéla Komárková (2.B), Adéla Kukelková (2.A), Veronika Solnická (1.B) a Markéta Večerková (2.A). Zahráli scénku Popoluška – parodii na známou pohádku, a Veronika Solnická pak přečetla článek Ideální škola ze studentského časopisu Kostka.
V sousední místnosti se zatím polovina našich návštěvníků ponořila do prožitkové hry „Jedno srdce“, kterou připravila a moderovala Lucie Lomičová (2. A). V ní si na vlastní kůži všichni vyzkoušeli, jak těžké bývá rozhodnout, popřípadě své rozhodnutí obhájit před ostatními. Ale zkušenost ze hry může posloužit v dalším životě, neboť před každým člověkem stojí velké množství různých rozhodování.

Program se dokonce protáhl, díky zájmu jsme končili o něco později, ale nikdo se nezlobil. Atmosféra byla skvělá, deváťáci se zbytečně neostýchali a účinkující ze sebe vydali to nejlepší. Za to jim i dalším, kteří pomohli s organizací, patří velký dík.

Mgr. M. Hrstková

Kategorie: Aktuality