Orientační běžci v republikovém finále!


21. 5. 2007 – V úterý 15. května družstvo orientačních běžců zaznamenalo historický úspěch. Po snadné kvalifikaci z okresního kola ukázalo záda i soupeřům na kole krajském v Havířově, a to ve složení: Tereza Hadačová (1.C), Michaela Kociánová (2.C), Milada Vyhnálková (1.A), Martin Melecký, Lukáš Pella, Petr Masný a Ondřej Urbanský (všichni 2.C). V tvrdé konkurenci sedmi nejlepších družstev kraje obsadili naši běžci 2. místo a tím získali i vstupenku na „republiku“, která proběhne 6. června v Ostravě. Toto skvělé umístění se však nerodilo snadno. Třetí celek jsme porazili o pouhý bod a to zejména díky vyrovnaným výkonům dívek i chlapců (přičemž se započítávají dva nejlepší výsledky z obou kategorií).

Náročnou trať v havířovském lesíku skvěle zvládl hlavně zkušený orientáční běžec Martin Melecký – celkově třetí, překvapením rozhodně nebylo 4. místo Terezy Hadačové a místo osmé Michaely Kociánové. Také 11. místo Ondřeje Urbanského se zdálo zprvu neuvěřitelné, ovšem při konečném účtování se ukázalo jako rozhodující.

Ani ostatní členové družstva ostudu rozhodně neudělali. Spíš naopak! Milada Vyhnálková skončila desátá. Lukáše Pellu provázela smůla – po dobrém výkonu byl však diskvalifikován za chybné označení stanoviště do záznamové karty. Nepomohlo ani odvolání Mgr. Romana Kollára, který naše běžce doprovázel a vytvořil perfektní atmosféru.

Petr Masný si z Havířova sice neodvezl výrazný individuální úspěch – nebo přeci jen? Považte sami! Osobní umístění vyměnil za „záchranu“ tří závodnic běžících v kategorii nejmladších, které se ztratily, a dovedl je do cíle. Získal tím uznání všech závodníků a organizátorů.

Děkujeme tedy všem našim běžcům za předvedené výkony, vzornou reprezentaci školy a jedinečný výsledek. Hodně štěstí též do vysněného REPUBLIKOVÉHO FINÁLE.


vaši orienťáci

Výsledky kategorie DS+HS v orientačním běhu:

1. Gymnázium Vrbno p. Pradědem 25 + 23 = 48
2. Slezské Gymnázium Opava 18 + 19 = 37
3. Gymnázium Komenského Třinec 19 + 17 = 36
4. Gymnázium Bílovec 6 + 19 = 25
5.-6. Soukr. Gymn. Ostrava – Hrabůvka 18 + 4 = 22
5.-6. SPŠ stavební Havířov 5 + 17 = 22
7. Gymnázium Nový Jičín 14 + 5 = 19

pozn.: DS je součet dívek, HS je součet hochů

Kategorie: Sport