MČR ve sportovní gymnastice

23. 4. 2007 – Ve dnech 12. – 13. 4. 2007 proběhlo na Střední pedagogické škole v Krnově MČR ve sportovní gymnastice. Naše gymnázium zde mělo hned dvě zastoupení, zásluhou dívčího a chlapeckého družstva.Po úspěšném absolvování okresního a krajského kola se družstva vypravila ve čtvrtek 12. 4. směr Krnov, kde je čekalo rozcvičení a v pátek 13. dubna závod – všimněte si tohoto data, ano pátek a třináctého :-).

Chlapecké družstvo pod vedením Mgr. Marka Petlacha ve složení Ondřej Celta (3.C), Adam Langer (3.C), Michal Porubek (2.A) a Adam Tichý (2.D) obsadilo 4. místo, kdy na 3. místo chyběl jen pouhý jeden bod. Ale i přesto, si zaslouží veliké uznání, neboť umístění na prvních třech místech patřila školám, které se více zaměřují právě na sportovní gymnastiku. Kluci se snažili a během jednotlivých kol se stále zlepšovali a zlepšovali, tak snad příští rok, co?

U děvčat byl průběh závodu dosti napínavý, družstva byla výkonnostně vyrovnaná. Holky věděly, že pokud se podaří, tak mají šanci uspět (tzn. být na „bedně“). Závod děvčat byl rozlosován do 3 sledů (z důvodu velkého počtu družstev), naše gymnastky ve složení Lucie Kubánková, Kateřina Halfarová, Adéla Hintzová (všechny 3.C) a Jana Sedláčková (1.C) závodily ve 2. sledu, ale netrpělivě sledovaly sled první a mapovaly možnosti. Holky se poprvé představily na kladině, kde dostaly velice vysoké ohodnocení, poté na akrobacii, se kterou jsme byly nadmíru spokojené, pak následoval přeskok a nakonec bradla. Před vystoupením na bradlech to vypadalo velice nadějně, já si byla jistá, že to máme v kapse, ale pak to nastalo. První vystoupení, známka 8,7 a my byly dosti zklamané, další ohodnocení a opět nízká známka, nevěděly jsme, co se děje, začaly jsme se trochu podivovat, já nevydržela a šla se zeptat rozhodčích. Bylo zřejmé, že nám nejsou nakloněni, ale co se dalo dělat. Děvčata byla zklamaná a musím se přiznat, že i já osobně, protože jsem viděla jejich úsilí a snahu, kterou vynaložily, jak při tréninku, tak v samotném závodě.


Holky nakonec obsadily 5. místo, když je od 2. místa dělily jen dva body (ty, které nám chyběly na bradlech), ale i s takovými věcmi se musíme vypořádat a počítat s nimi, to je úskalí gymnastiky, krasobruslení a dalších sportů, kde rozhoduje lidský faktor. I tak patří holkám veliký obdiv a poděkování za předvedené výkony, protože školy před námi se zaměřují na sportovní gymnastiku, stejně jako u chlapců.

Ještě jednou děkujeme všech našim gymnastkám a gymnastům za reprezentaci školy a věřím, že příští rok opět zabojují a ukážou, že i v Opavě umíme cvičit gymnastiku.

Mgr. Kateřina Hertlová

Pořadí dívky:

1. místo – Gymnázium Šumperk
2. místo – Gymnázium Moravský Krumlov
3. místo – Gymnázium Rychnov nad Kněžnou
5. místo – Slezské gymnázium Opava

Pořadí chlapci:

1. místo – Gymnázium Bučovice
2. místo – Gymnázium Frýdek-Místek
3. místo – SPŠ Tábor
4. místo – Slezské gymnázium Opava

Kategorie: Sport