Translator of the Year

22. 2. 2007 – V lednu proběhl 3. ročník překladatelské soutěže Translator of the Year v anglickém jazyce v kategoriích překlad prózy a překlad poezie.
Byli jsme potěšeni zájmem studentů, kteří si chtěli vyzkoušet své schopnosti v oboru překladatelství V kategorii prózy soutěžilo 21 a v kategorii poezie 16 studentů. U všech oceňujeme jejich snahu poprat se s textem a obstát se ctí. Z tohoto boje vyšli vítězně na základě hodnocení poroty, kterou tvořili všichni vyučující anglického jazyka, tito studenti:
V kategorii poezie 3. místo obsadila Veronika Rychlá z 3.D, na druhém místě skončila Milada Vyhnálková z 1.A a autorkou vítězného překladu je Radka Václavíková z 3.D. V kategorii poezie navíc porota udělila zvláštní cenu za osobité umělecké ztvárnění originálu Míši Sýkorové ze 4.A.


V kategorii prózy 3. místo zaujala Jana Vaculová ze 3.A, na 2. místě skončila stejně jako v poezii Milada Vyhnálková z 1.A a vítězný překlad vytvořil Jiří Harazim ze 4.B. I v této kategorii se porota usnesla na udělení zvláštní ceny za osobité pojetí překladu Monice Langerové z 1.A.

Všem zúčastněným děkujeme a nejlepším gratulujeme a přejeme jim další úspěchy v literárně jazykových aktivitách.

Kategorie: Cizí jazyky