Vánoční matematická soutěž

Ve středu 20.12.2006 proběhla na půdě SGO netradiční matematická soutěž tříčlenných družstev pro žáky 9. a 8. tříd ZŠ, organizovaná SGO a Matematickým ústavem SU Opava.

Do soutěže byli vysláni reprezentanti 12 ZŠ, kteří během čtyř kol pomocí vhodně zvolené taktiky řešili nejen různé matematické úlohy, rébusy, hádanky, ale změřili také své síly při poziční hře a skládání hlavolamů.

Soutěž byla velmi napínavá a vyrovnaná až do úplného konce. Navíc si soutěžící svými výkony a zapálením získali sympatie organizátorů (mezi něž patřili studenti SGO 3.r. semináře z matematiky a doktorandi MÚ SU Opava), takže se nakonec všichni sešli při vyhlášení výsledků v aule MÚ.

Hlavolamy, jako cenu za 3. místo, si se ziskem 130 bodů odneslo družstvo Mendelova gymnázia v Opavě. O tři body více nasbírali žáci ZŠ sv. Ludmily z Hradce nad Moravicí, kteří obdrželi logické stolní hry. Konečně na prvním místě se umístili žáci ZŠ Otická (141 bodů) a získali tak hlavní cenu – rovněž logické stolní hry.

Vánoční matematická soutěž potěšila nejen hlavní organizátory (za MÚ RNDr. Jana Kopfová, Ph.D a za SGO Mgr. Milan Pobořil, Ph.D), ale hlavně soutěžící, a tak se těšíme na její další ročník.

Milan Pobořil

Pozn.: více obrázků ve fotogalerii

Kategorie: Matematika