Taneční 2006

11. 12. 2006 – V několika prvních prosincových dnech uzavřeli naši druháci kurzy tance a společenského chování,které již tradičně vedl v sále Na Rybníčku mistr Miroslav Hartmann se svou partnerkou. Na „kolonu“ byli zváni nejen frekventanti, ale také jejich rodiče, přátelé a učitelé. Takže jsme se vypravili, abychom naše žáky poznali i jinak než v džínách a mikinách. Opravdu se bylo na co dívat: mladí muži v nažehlených tmavých oblecích, slečny ve velké večerní podle poslední módy a s fantastickými účesy, pyšní a usměvaví rodiče.
Večer zahájila tradiční polonéza, dívky obdržely květiny, mladíci dekorativní kapesníček. Nechyběla soutěž o nejlepší taneční pár či nejnápaditější klobouk; viděli jsme předtančení profesionálů; ale mohli jsme si také zatančit – pasáže, v nichž frekventanti kurzu předváděli své dovednosti se střídaly s tancem pro ostatní přítomné. A tady se ukázalo, že jsme mnozí absolvovali taneční průpravu už přece jen hodně dávno – kroky i rytmus se trochu pletly, hodně jsme zjednodušovali pohyby či předepsané pózy.
Večer ale přece jen patřil především studentům 2. ročníku. A bylo znát, že si to uvědomují. Živě se bavili, účastnili se soutěží, a tančili a tančili a tančili. Přestože pro některé s koncem kurzu přišel závěr plesové sezóny, jiní se přihlásili do tanečních pro pokročilé a jistě své výkony ještě zdokonalí. K tomu jim přejeme hodně výdrže a dokonalého tanečního partnera.

Mgr Magda Hrstková

Kategorie: Uncategorized