SUDOKU – moravskoslezské finále

30. 11. 2006 – Včera bylo na obloze celý den pošmourno a zataženo. Jen v Ostravě-Porubě – v budově soukromého gymnázia Lingva – bylo naprosto jasno. Jenže v hlavách soutěžících v krajské soutěži SUDOKU, kteří se pokoušeli o to, být lepší a rychlejší než ostatní.I Slezské gymnázium vyslalo svá želízka do ohně, konkrétně Lenku Ďuríškovou (4.C), Lenku Gavendovou (4.B) a Petra Lichého (1.B).
Od rána si lámali hlavy nejprve v soutěži jednotlivců, která skončila pro náš tým skvěle – Lenka Ď. zvítězila a Lenka G. obsadila v nabité konkurenci 56 soutěžících 6. místo! Petr vinou jediné chybičky ve finále přišel o druhé místo a byl diskvalifikován. Po krátké pauze se opět ponořili do tajů čísel a logiky v soutěži družstev, kterých bylo celkem 17. I tady se náš dobře fungující tým neztratil a obsadil velice pěkné 3. místo. Za svá výborná umístění získali pěkné ceny (sudoku dort, sudoku DVD a diplomy)

Protože obě Lenky naše řady velice pravděpodobně letos opustí, vyzývám vás všechny ostatní, abyste trénovali, neboť už na jaře bude další (kvalifikační) přebor SGO. Přeji vám všem hodně trpělivosti a radosti z dosahovaných výsledků.

Mgr. Radim Frič

Kategorie: Matematika