Naši atleti uspěli na republice


13. -14. 10. 2006 – Republikové finále CORNY středoškolského atletického poháru družstev – nejvýznamnější a nejprestižnější atletické soutěže studentů všech typů škol ČR – se konalo v pátek a sobotu na krásném stadionu v Břeclavi.
Za slunečného počasí končícího babího léta se 16 chlapeckých a stejný počet dívčích družstev utkalo v sedmi lehkoatletických disciplínách, běhu na 60m (hoši 100m), 200m (hoši 400m), 800m (hoši 1500m), skoku vysokém, skoku dalekém, vrhu koulí 3 kg (hoši 5 kg) a štafetě 100 – 200 – 300 – 400 m. Výkony v jednotlivých disciplínách jsou podle tabulek převedeny na body a vítězem se stává družstvo s nejvyšším bodovým součtem. Do finále postoupili všichni vítězové krajských kol a čtyři družstva na divokou kartu.


V soutěži chlapeckých družstev bylo těžké předem odhadnout budoucí medailisty, protože pět nejlepších mělo velice vyrovnané bodové skóre. Naše družstvo ve složení Jakub Holuša (3.C), Libor Hudeček (3.C), Adam Binar (3.C), Petr Rucký (2.C), Jiří Dřímal (4.C) a nové posily z 1.C Petr Pomp, Marek Čarný, Ondřej Černý a Radek Stuchlík dosáhlo zisku 9 290 bodů a obhájilo v nabité soutěži vynikající 4. místo.


V dívčí soutěži nedalo naše družstvo od první disciplíny soupeřkám šanci. Členky družstva ve složení Karolína Holušová (2.C), Lucie Ondraschková (2.C), Markéta Veverková (2.C), Markéta Mašková (2.C), Michaela Kociánová (2.C), Veronika Vaníčková (2.C), Adéla Grodová (1.C), Petra Kozelková (1.C), Kateřina Halfarová (3.C), Iva Jaskulová (4.A) dosáhly fantastického výkonu 9 248 bodů!! a suverénně obhájily loňské vítězství !!!
O jasné převaze našich děvčat svědčí i skutečnost, že favorizované družstvo Břeclavi skončilo v konečném pořadí na druhém místě se ztrátou téměř 500 bodů!

Ceny vítězům předávala stříbrná medailistka z letošního mistrovství Evropy v hodu oštěpem Barbora Špotáková.
Vítězky mají právo účasti na Jean Humbert Cupu ve francouzkém Bordeaux, který se uskuteční 22. – 27. 6. 2007.

Všem reprezentantům naší školy děkujeme za předvedené výkony !!

Marek Petlach

Kategorie: Sport